site loader
2023-01-13 گزارش و‌جمعبندی از مبارزات انقلابی مردم ایران در پنجشنبه ۲۲ دی – صد ونوزدهمین روز

گزارش و‌جمعبندی از مبارزات انقلابی مردم ایران در پنجشنبه ۲۲ دی – صد ونوزدهمین روز

در روز پنجشنبه بخش زیادی از گزارشات مربوط به جانباختگان یا دستگیری ها بود . گلباران کردن مزار عزیزانی که جانیان به دار آویختند ویا گوش به زنگ بودن و نگرانی در مورد آنها که طناب دار به گردنشان نزدیک است . برای چند مراسم چهلم فراخوان داده شده و نیز فراخوان به اعتصاب از جانب کارگران نفت .
شرح گزارشات ۲۲ دی ماه به شکل زیر است :

# جانباختگان:
– امروز مزار محسن شکاری توسط مردم گلباران شد – چهلم محسن شکاری در روز۲۷ دیماه خواهد بود .
– مزار جاوید نام رضا رهنورد بی نام و نشان است . ماموران تمام نشانه های مزاراو را از بین برده اند . چهلم جانباخته مجید رضا رهنورد در روز ۲۹دیماه خواهد بود .
– گلباران مزار محمد حسینی توسط مردم در بهشت علی اشتهارد . همچنین ده ها نفر همز مان با پختن نان و غذا جهت مراسم هفتم جانباخته محمد -حسینی اعلام کردند ما خانواده محمد حسینی هستیم . این صدا در خیلی از جاها پژواک داشت .
– هدیه تهرانی بر سر مزار پزشک جوان آیدا رستمی در گرگان حاضر شد . آیدا رستمی حامی مبارزین بود که توسط جنایتکاران رژیم اسلامی کشته شد .
– شش نوجوان بلوچ که در ۱۳ دی توسط نیروهای سپاه در زاهدان دستگیر شدند ،در بی خبری‌ و وضعیت نگران کننده ای به سر می برند . یک روز پس از دستگیری این جوانان ، خبر گزاری تسنیم ، فیلمی از ۲ نوجوان پخش کرد که آنها بر علیه خود اعترافاتی کردند .
– در بامداد چهار شنبه ۵ زندانی که گفته می شود اتهامشان در ارتباط با مواد مخدر بوده‌است در اراک‌اعدام‌ شدند .‌از جمله ۲ شهروند کرد کیوان امینی توکل‌۴۲ ساله اهل بانه و آزاد دادوند ۴۱ساله اهل سردشت .

@ دانشجویی:
– بابل: روبروی دانشگاه نوشیروانی بابل به یاد محمد مهدی کرمی و محمد حسینی ،عکس آن ها راگذاشته و شمع روشن کردند .
– در دانشگاه علامه طباطبایی دانشجویان رشته ادبیات فارسی در حمایت از رادبه کشاورزدانشجوی زندانی ، صندلی او را در جلسه امتحانات خالی گذاشتند .
– دکتر محسن برهانی عضو هیات علمی دانشگاه تهران به دلیل تحلیل انتقادی از برخورد دستگاه قضایی با مردم ،از دانشگاه اخراج گردید.

@ اعتصاب و‌کارگری :
– شورای هماهنگی و همبستگی کارکنان رسمی صنعت نفت در۲۱ دی با صدور اطلاعیه ای ، کارکنان رسمی در تهران ،اهواز،عسلویه ،ماهشهر ،گچساران و همه مناطق نفت خیز و عملیاتی را به اعتصاب و تجمع سراسری در روز ۲۷ دی فراخوانده است .
– سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه گزارش داد احکام بدوی شش سال زندان و دو سال تبعید برای رضا شهابی و حسن سعیدی در دادگاه تجدید نظر تائید شده است.

@. دیگرشهرها:
– تمام شرکتهای شهرک صنعتی کاوه در شهر ساوه بدلیل قطع برق و گاز تعطیل شد.
– حضور چندین ماشین گارد ویژه و ماشین آمبولانس در مقابل درب زندان رجایی شهر در بامداد پنجشنبه و حضور مردم درمقابل درب این زندان که نگران وضعیت محمد قبادلو هستند.
– آزادیخواهان جغرافیای ایران ،برای روز جمعه ۲۳دی ماه ۱۴۰۱در حمایت از زندانیان بلوچستان فراخوان به تجمع در همه شهرها دادند .

و
– مقامات شرکت گاز نسبت به احتمال قطعی گاز و جایگزینی کپسول در بعضی از مناطق هشدار دادند .
– سپیده قلیان از اوین در باره اعترافات اجباری : دیوارهای اوین نمی تواند جلوی رسیدن صدای انقلاب رادبگیرد . من در چهارمین سال از گذران حبس و تبعید ، صدای پای رهایی را می شنوم .
– به مناسبت روز زن حکومتی در شرکت کاشی فیروزه مشهد به همه ی کارمندان و کارگران ، چادر سیاه هدیه دادند .
– تقدیر ایرانیان فرانسه با گل از شارلی ابدو

با آرزوی پیروزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.